önce M. AKÇA tarafından yazılmıştır. Baymak Fabrikası'nı Gezdik

Baymak Fabrikası’nı Gezdik

Fabrika’da ERP’den sorumlu Üretim Planlama Mühendisi olduğum için, diğer fabrikalarda özellikle de kurumsal anlamda çalıştığım fabrikada kurulmuş olan gelişmiş sistemler ilgimi çekmekte. Bu nedenle gerek üniversitelerin gerekse iş ve yönetim derneklerinin hazırladığı Fabrika Gezisi programlarından beğendiklerime katılmaya çalışıyorum.

Bunlardan bir tanesini Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Teknolojileri Kulübü düzenledi. Fakat alttaki emailime olumlu cevap vermediler. Dolayısı ile de programa katılamadım.

Baymak Gezisine Katılım İsteği

 

Bu arada icra kurulunda yer aldığım bir dernekte düzenlediğimiz başka bir programa Baymak Yönetim Kurulu başkanının katılmak istemesi ile kendileri ile irtibat sağladık ve Baymak Fabrika Gezisi etkinliğimiz bu şekilde kolay bir şekilde üst yönetim desteği ile sağlanmış oldu.

SANYO DIGITAL CAMERA

Isıtma sistemlerinin dev firması Baymak’ta bize Pazarlama Müdürü Umut Ertür harika bir sunum yaptı. Sunumda pazar stratejilerinden, pazardaki konumlarından bahsetti. Bu sunumun ardından yemeğe geçtik ve burada Baymak yöneticileri ile tanışma ve konulma fırsatımız oldu.

SANYO DIGITAL CAMERA

 

 

Yemeğin ardından Ürün Mühendisi Şahin Özkan bize Baymak’ın son Ar-Ge projelerinden, yoğuşmalı kombi mantığından ve Güneş Enerjisi ile ilgili Baymak projelerinden bahsetti, daha sonra bahsettiği konuları fabrika’yı gezerek yerinde inceleme fırsatı bulduk. Özellikle üretim aşamasındaki, tezgahtaki Güneş panelleri hepimizin dikkatini çekti.

SANYO DIGITAL CAMERASANYO DIGITAL CAMERA

 

Çıkmadan önce bir de hatıra fotoğrafı çektirdik. Bu teknik gezide özellikle icrakurulunda birlikte çalıştığımız emeği geçen tüm Endüstri Topluluğu’na ve her türlü kolaylığ sağlayan Baymak Yöneticileri’ne sonsuz teşekkürler.

SANYO DIGITAL CAMERA

Baymak Gezisi

Print Friendly